PLETENÁ VRBA / PLETENÝ PROUTĚNÝ STROMEK 160-180 cm

Neohodnoceno

PLETENÁ VRBA / PLETENÝ PROUTĚNÝ STROMEK 160-180 cm            

1 500 Kč
Skladem

PLETENÁ VRBA / PLETENÝ PROUTĚNÝ STROMEK 160-180 cm            

Nabízíme Vám pletený stromek z mladého vrbového proutí. Stromky jsou ručně pletené z polského proutí do copů, a po rozkvetení krásně ozdobí zahradu. Letošní vrby mají až 16 řad se 4 výhonky proutí v každé řadě. Naše vrby mají originální korunu, která je spletená ze třech výhonků proutí. Díky tomu se vrba nerozrůstá do stran, ale má rovný, symetrický tvar. Je nutné uvést, že stromky jsou pletené z mladého proutí, proto ještě nemají vyvinutý kořenový systém. Kořeny vyrostou až později, když se budou budit ze zimního spánku. Pak je potřeba je přesadit do většího květináče, který můžete dát na balkon nebo terasu, nebo je můžete přímo zasadit do země v zahradě.  Aby rostliny rychle zakořenily, je potřeba je zaprvé na jaře, až se začne příroda probouzet, přesadit, a zadruhé ji bohatě zalévat. Vrba má totiž ráda vlhký podklad. Nejlepší je ji dát na slunné místo. A samozřejmě poté, co obdržíte zásilku, je nutné ji vybalit a pravidelně zalévat.

Pletená vrba je mrazuvzdorná a velmi nenáročná.

Má útlé výhonky a sytě zelené listy. Na jaře
vyraší pupeny, které se promění v květy označované také jako kočičky. Velmi brzy vyrostou také listy, proto vrby zdobí zahrady již v předjaří.  Aby stromeček měl požadovaný tvar, vypadal krásně a zajímavě, musíte stříhat větvičky. A aby stále vypadal jako stromek, musíte z kmínku odstraňovat
lístky. Vrbu je možné také hnojit běžnými hnojivy, které ji dodají nezbytné minerály a mikroživiny.

Všechny naše stromky mají speciální pas pro rostliny vydaný polskou státní inspekcí ochrany rostlin a semenářství. U této inspekce jsme také registrovaní jako profesionální pěstitel rostlin.   

Vrby zasíláme kurýrní službou GLS. Před odesláním stromky pečlivě zabalíme, aby se jim během dopravy nic nestalo. Vrby posíláme v květináčích se substrátem. Aby rostliny trávily v balíku co nejkratší dobu, odesíláme je pouze v pondělí a úterý, tak aby zásilky nezůstávaly o víkendu u kurýra ve skladu.

Na základě požadavků zákazníků jsme letos připravili pletené vrby různých výšek. Nabízíme vrby, které si můžete dát na parapet  a tak si zajímavě ozdobit okno stromkem s výškou nižší než 1 m nebo do 1,2 m. Těm zákazníkům, kteří si chtějí v zahradě vytvořit zajímavou kouzelně vypadající cestičku s vrbami po stranách, které až rozkvetou, budou vypadat jako úchvatné, husté palmy, nabízíme stromky s výškou 1,4 až 1,8 m.

Kód Kód: 292
Kategorie: Pletená vrba
Zpět do obchodu